Braki w uzębieniu

Coraz więcej osób dorosłych posiada poważne braki w uzębieniu. Niekiedy braki te dotyczą zębów przednich. Każdy brak w uzębieniu nie tylko pogarsza przeżuwanie pokarmów. Czasem jest to poważny problem kosmetyczny. Warto jednak pamiętać, że braki w uzębieniu można z łatwością uzupełnić. Stomatolodzy dysponują różnorodnymi rozwiązaniami. Które z nich są najpowszechniejsze?

Dużą popularnością cieszą się implanty stomatologiczne. Implant składa się z tytanowej śruby, do której mocowany jest sztuczny ząb. Implanty są bardzo bezpieczne, ponieważ materiał, z którego są wykonane nie rdzewieje. Dodatkowo implanty są bardzo twarde i odporne na wiele czynników mechanicznych. Umieszczenie tytanowej śruby w jamie ustnej praktycznie nie powoduje żadnych komplikacji. Część osób obawia się reakcji alergicznych, jednak tytan jest bardzo bezpiecznym materiałem. Implantem można zastąpić brak jednego lub nawet kilku zębów. Stosowane są także w przypadku całkowitej utraty uzębienia.

Jeszcze do niedawna niemalże jedynym rozwiązaniem w przypadku braku zęba było zastosowanie protezy. W szczególności dotyczyło to całkowitego bezzębia. Jednakże tego typu protezy były mniej wygodne w codziennym użytkowaniu, ponieważ istniała konieczność posiadania specjalnego kleju. Za jego pomocą mocowano protezę. Protezy ruchome mogą również przyczynić się do zaniku kości. Z pewnością jest to jednak tańsze rozwiązanie niż w przypadku implantów. Warto jednak pamiętać, że każdy brak w uzębieniu trzeba szybko uzupełnić.

kofeina bardzo rzadko występuje w lekach, ale w Panadol Extra jest jej określona ilość