Domowe sposoby na wybielenie zębów

Przebarwienia zębów są dość powszechnym problemem. W szczególności zmagają się z nim palacze oraz miłośnicy kawy czy herbaty. Trzeba jednak wspomnieć, że kolor zębów jest także dziedziczony. Jednakże osoby niezadowolone z wyglądu swoich zębów, mogą to bardzo łatwo zmienić. Część osób próbuje wybielić zęby domowymi sposobami. Jednakże metody te cechują się dość ograniczoną skutecznością. W przypadku niewielkich przebarwień warto je jednak wypróbować.

Część osób uważa, że bardzo skutecznie działa soda oczyszczona. Roztworem sody można płukać jamę ustną. Niektórzy zalecają naniesienie niewielkiej ilości sody na szczoteczkę do zębów. Soda znana jest ze swoich właściwości zasadowych. Ponadto posiada również właściwości oczyszczające. Z tego powodu soda oczyszczona znajduje się w niemalże każdej paście do zębów. Warto jednak uważać z ilością sody stosowanej do takiego zabiegu. Nadmiar sody może okazać się szkodliwy dla zębów.

Dość znaną metodą jest pocieranie zębów plasterkiem cytryny. Niektóre substancje zawarte w cytrynie znane są bowiem z właściwości wybielających. Jednakże i w tym przypadku trzeba zachować rozsądek. Kuracja cytryną powinna trwać kilka dni. Zbyt duże ilości cytryny mogą zwiększyć podatność na próchnicę. Do najbezpieczniejszych sposobów wybielania zębów zalicza się szczotkowanie ich przy użyciu pasty wybielającej. Ten rodzaj pasty zawiera niewielkie stężenie składników wybielających, które korzystnie wpływają na płytkę zębową. Ponadto wybielające pasty do zębów są powszechnie dostępne.

http://www.szczepienia.pl/kalendarz-szczepien/program-na-piatke/pneumokoki/1