Kiedy można zastosować licówki?

Licówki to jeden z najpopularniejszych sposobów na zmianę kształtu, koloru, a nawet długości zębów. Dzięki licówkom możemy uczynić nasze zęby śnieżnobiałymi. Materiał, z którego wykonane są licówki, jest bardzo bezpieczny dla naszego zdrowia. W niektórych przypadkach licówki mogą zastąpić nawet długotrwałe leczenie aparatem ortodontycznym. Dzięki nim możemy uzyskać niemal natychmiastowy efekt.

Obecnie gabinety stomatologiczne oferują kilka typów licówek. Do jednych z nich zaliczają się licówki kompozytowe. Składają się ze zróżnicowanych materiałów, czasem o odmiennych właściwościach. Niektórzy uważają, że licówki kompozytowe prezentują się sztucznie. Jest to bowiem spowodowane ich jednolitym kolorytem. Ponadto zdarza się, że ten rodzaj licówek ulega przebarwieniom. Do jednych z najpopularniejszych licówek zaliczają się te, wykonane z porcelany. Są bardzo elastyczne, a zarazem trwałe, co jest niewątpliwą zaletą przy ich zakładaniu. Niewątpliwą ich zaletą jest odporność na przebarwienia. Licówki porcelanowe mogą być nałożone na każdy ząb. Kolejnym typem są licówki ceramiczne. Są bardziej odporne na przebarwienia w porównaniu do licówek kompozytowych. Wpływa to również na ich cenę.

Licówki nie mogą być założone wszystkim osobom. Przeciwwskazaniem są choroby dziąseł, jak np. paradontoza. Kolejnym czynnikiem eliminującym jest bruksizm, czyli mimowolne zgrzytanie zębami. Jeżeli ząb jest silnie przebarwiony, lekarz również może odmówić założenia licówek.

szczoteczka Aquafresh White & Shine jest bardzo tanią i dobrą szczotką do zębów