Nie wstydź się swojego uśmiechu!

Czy przypominasz sobie sytuację, w której chciałeś się uśmiechnąć, a wstydziłeś się tego? Niejednokrotnie jesteśmy rozbawieni poprzez zabawną sytuację, dowcip czy scenę w filmie. Niemniej jednak będąc w towarzystwie staramy się kontrolować nasz uśmiech. Dlaczego wstydzimy się naszego śmiechu? Powodem zazwyczaj jest stan naszego uzębienia.

Martwimy się zarówno tym, iż nasze zęby są zbyt pożółkłe, a także ich kształtem i rozmieszczeniem. W wielu przypadkach powodem tego, iż nie chcemy zbyt szeroko otwierać ust jest zapach, który wydobywa się z naszej jamy ustnej. Najlepszym rozwiązanie są gumy odświeżające zapach, niemniej trzeba mieć na uwadze to, iż w przypadku słabszych plomb mogą je naruszyć, a nawet wyrwać.

Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest używanie specjalnych płynów do płukania. Pamiętać należy jednak o tym, że profesjonalne płyny, które mają także dodatkowe właściwości jak np. wybielanie zębów nie mogą być stosowane dłużej niż miesiąc. Pomocnym rozwiązaniem będzie także zmiana diety, która ograniczy spożycie składników, które negatywnie wpływają na zapach w jamie ustnej. W sytuacji, gdy mamy zadbane i ładne zęby nie musimy obawiać się uśmiechania.

Wystarczy, że rozluźnimy się i będziemy pewni swojego atrakcyjnego wyglądu, a nasz piękny uśmiech dostrzeże każda osoba, z którą będziemy mieli przyjemność prowadzić konwersacje. Warto także pamiętać o tym, że piękny uśmiech pozytywnie wpływa na inne osoby, a przede wszystkim rozluźnia napiętą atmosferę.

Fortum szczepionka polio