Uśmiech niemile widziany?

Z całą pewnością znamy osoby, które niemal zawsze i w każdej sytuacji się uśmiechają. Pomimo, iż uśmiech kojarzymy z czymś pozytywnym, to jednak nie zawsze jest on wskazany. Czasami bowiem istnieją okoliczności, które nie sprzyjają temu aby się śmiać. Najlepszym tego typu przykładem są pogrzeby, gdzie z założenia zgromadzone osoby są pogrążone w żałobie. Wówczas nawet piękny uśmiech może zostać uznany za niezbyt stosowny.

W takiej sytuacji nie musimy jednak kompletnie rezygnować z uśmiechu, jednak dostosować go do okoliczności i nieco stonować. Drobny i delikatny uśmiech jest odbierany jako sposób na pocieszenie. Niejednokrotnie bywa on korzystniej odbierany niż szeroki uśmiech, który bywa mylony ze śmiechem. Jak zadbać o to, aby bez pokazywania zębów mieć piękny uśmiech? Delikatny uśmiech to taki, w którym najczęściej biorą udział wyłącznie nasze wargi, a zęby nie są widoczne. Z tego powodu warto zadbać, aby wyglądały one na zadbane i odpowiednio wyraziste.

To właśnie dlatego panie stosują szminki i odpowiednio podkreślają kolor swoich warg, a w niektórych przypadkach nietypowym kolorem przykuwają uwagę. Mężczyźni jednak także mogą, a nawet powinni dbać o swoje usta. Wystarczy bezbarwna pomadka, która sprawi, iż usta nie będą popękane, a ich koloryt nieznacznie się poprawi, ale nadal barwa naszych warg będzie naturalna. Współcześnie nie trzeba chyba nikogo przekonywać o tym, jak ważny jest nasz wizerunek i dlaczego warto w niego inwestować. Pamiętajmy, że piękny uśmiech to niejednokrotnie przepustka do obiecującej kariery.

Relvar