Wybieramy wybielającą pastę do zębów

Pasty do zębów to produkty powszechnie dostępne. Obecnie na sklepowych półkach możemy znaleźć wiele rodzajów past. Dużą popularnością cieszą się wybielające pasty do zębów. Wybierają je głównie te osoby, które zmagają się z przebarwieniami na zębach. Tego typu pasty znajdują się w różnych przedziałach cenowych. Jaką pastę należałoby wybrać?

Przede wszystkim warto dokładnie przeczytać skład takiej pasty. Każda pasta wybielająca zawiera nadtlenek wodoru. Jest to substancja znana z właściwości wybielających. Jednakże ilość nadtlenku wodoru w przeciętnej paście do zębów jest niewielka. Warto jednak podkreślić, że pomimo tego typu pasty cechują się większą skutecznością w porównaniu do zwykłej pasty do zębów. Dzięki temu można usunąć niektóre przebarwienia. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze pasty do zębów?

Z pewnością istotnym czynnikiem będzie wskaźnik ścieralności. Wartość tego wskaźnika jest dla nas informacją odnośnie mocy, a tym samym skuteczności zawartych w paście składników podczas szczotkowania. Stomatolodzy zalecają, żeby podczas codziennego użytkowania pasty, wskaźnik ten nie przekraczał wartości 45. Wyższe wartości wskaźnika ścieralności najlepiej stosować w porozumieniu z lekarzem.

Warto pamiętać, że wybielające pasty do zębów cechują się ograniczoną skutecznością. Należy je stosować systematycznie, żeby zaobserwować większe rezultaty. Jeśli pomimo tego nie zaobserwowaliśmy poprawy, można rozważyć zastosowanie innych sposobów wybielających zęby.

Capivit Hydro Control