Żele wybielające

Od niedawna dużą popularnością cieszą się żele wybielające. Wiele z nich dostępnych jest w aptekach. Są to żele do domowego użytku, dzięki którym można usunąć przebarwienia na zębach. W ofercie możemy znaleźć żele od uznanych producentów. Czy takie żele są skuteczne?

Warto wspomnieć, że podobne żele stosowane są w gabinetach stomatologicznych. Największa różnica występuje w przypadku stężenia substancji wybielającej. Powszechnie dostępne żele posiadają niższe stężenie składników aktywnych w porównaniu z żelami dostępnymi u stomatologa. Kuracja przebiega jednak dość podobnie. Producenci żeli wybielających zalecają nakładanie produktu raz dziennie. Zazwyczaj do kompletu dołączona jest nakładka, na którą trzeba nałożyć żel. Nakładkę umieszcza się w jamie ustnej, a następnie trzeba odczekać kilkanaście minut. Taką kurację należy powtarzać przez dwa tygodnie. Trzeba jednak pamiętać, że sposób dawkowania oraz długość kuracji zależą od producenta. Czy stosowanie żeli jest bezpieczne?

Z pewnością warto wybierać produkty od znanych producentów. Lepiej zachować rozsądek w przypadku nieznanych marek. Niektóre produkty mogą bowiem zaszkodzić naszemu uzębieniu. Wybielanie zębów za pomocą żelu może okazać się skuteczne. Wszystko jednak zależy od rodzaju przebarwienia oraz stanu uzębienia. Niektórzy producenci twierdzą, że za pomocą ich produktów można wybielić zęby nawet o 2-3 tony. Jeśli jednak efekt nie jest dla nas zadowalający, to najlepiej udać się do stomatologa. Wówczas zostanie dobrane odpowiednie dla nas rozwiązanie.