Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wygląd we współczesnym świecie jest niezwykle istotny, ponieważ to właśnie on niejednokrotnie decyduje o tym czy dostaniemy wymarzoną posadę lub zostaniemy łagodniej potraktowani przez sąd. Z tego powodu mnóstwo osób stara się maksymalnie poprawić swój wygląd i wizerunek. Ładny garnitur i markowe buty to jednak nie wszystko! Bardzo wiele osób zwraca uwagę na nasze usta i uśmiech.

Warto zadbać o to, aby był on możliwie atrakcyjny. Dobrym pomysłem jest poprawa kolorystyki zębów. Naturalną ich barwą jest jasny odcień żółtego koloru. Jednak w miarę upływu lat, a także tego, że palimy papierosy lub pijemy kawę, zęby robią się coraz bardziej żółtawe i nie wyglądają atrakcyjnie. Aby to zmienić musimy nie tylko zainwestować w lepszą pastę do zębów, ale przede wszystkim zdecydować się na ich wybielenie. Czy zabieg ten jest bezpieczny?

Domowe wybielanie zębów niesprawdzonymi środkami może być ryzykowne, gdyż pomimo uzyskania widocznych efektów w postaci śnieżnobiałych zębów, może okazać się, że poważnie naruszyliśmy ich strukturę. Wówczas uzębienie jest znacznie słabsze, a warstwa ochronna praktycznie nie istnieje. Nasze zęby będą bardziej łamliwe, a próchnica szybciej zaatakuje chore zęby. Nie dajmy się skusić niską ceną wątpliwej jakości produktów. Znacznie rozsądniejszym wyjściem będzie udanie się do gabinetu dentystycznego i skorzystanie z profesjonalnego wybielania zębów. Zabiegi te nie dają natychmiastowych efektów, ale są bardziej trwałe i bezpieczne.

do opakowania leku Hiberix dołączona jest etykieta z jego składem